Tęsknota za dziecięcym poczuciem bezpieczeństwa

Wszyscy przekazujemy naszym dzieciom wzorce, jakich doświadczyliśmy sami w dzieciństwie, nie będąc tego świadomi i nie dążąc do tego celowo.
WszysCy rodzice – tak myślę – chcą dla swoich dzieci tylko tego, co dobre, chociaż pomiędzy tym, czego pragniemy, i tym, co możemy,
znajduje się często głęboka przepaść, na którą nasze dzieci zwracająnam uwagę. Przypominają nam nieświadomie nas samych, kiedy byliśmy tacy mali jak one. Budzą się w nich „ukryte demony naszej duszy”, nasza dziecięca tęsknota za totalną miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Tak długo, jak nie zostaną one przez nas rozpoznane, wewnętrzna studnia uczuć pozostaje pusta. Jak zobaczyliśmy to na podstawie ostatniego przykładu, rywalizujemy nieświadomie z własnymi dziećmi, ponieważ wciąż jeszcze krzyczy w nas spragnione miłości niemowlę.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących edukacji. Wpisy, które tutaj zamieszczam mam nadzieję, że Cie zainteresują i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)